Dermabrazja klasyczna, dermabrazja laserowa, usuwanie blizn

niedziela, 12 czerwca 2011

Dermabrazja - opis zabiegu


Dermabrazja zwana jest także fachowo "głębokim peelingiem mechanicznym", stosuje w mechanicznym ścieraniu naskórka. Zabieg jest dosyć bolesny, ponieważ ściera się także górne warstwy skóry właściwej.
Stad też dermabrazję wykonuje się z pomocą znieczulenia miejscowego a nawet ogólnego. W usuwaniu naskórka w dermabrazji najczęściej używa się tarczy diamentowej. Należy pamiętać, że dermabrazję można wykonywać na cały ciele, a nie tylko na twarzy.

Przed zabiegiem, ważne jest aby nasza skóra była zdrowa bez ropiejących miejsc. Dermabrazję może wykonywać lekarz specjalistą bądź odpowiednio przygotowana kosmetyczka. Sam zabieg wykonuje się specjalnym urządzeniem ,  w którym tarcza diamentowa ściera odpowiednio naskórek, aż do warstw krwionośnych.
Po zabiegu nasza skóra zostaje nakryta specjalnym opatrunkiem. Po kilku dniach trzeba udać się do miejsca, gdzie poddaliśmy się dermabrazji, aby zmienić opatrunek. Uznaje się, że okres gojenia się skóry trwa około dwóch tygodni. Jeżeli jesteś więc osoba pracującą, warto skorzystać z urlopu.
Efekty Dermabrazji


Pierwsze oczekiwane efekty, powinny być widoczne już po zagojeniu się ran. Zabieg zmniejsza pory, znikają zmarszczki, przebarwienia  a przede wszystkim oczyszcza skórę. Świetnie sobie radzi też z mniejszymi bliznami.
Zapraszamy do zapoznania się z filmem na temat dermabrazji:


dermabrazja
dermabrazja

0 komentarze:

Prześlij komentarz